Inter-School Wilanow Rapid Chess Championships

🏆 Inter-School Wilanow Rapid Chess Championships (5-Minute Games) 🏆
Are you ready for a chess challenge? Edison International School is honoured to invite primary and secondary school students to an exciting chess tournament taking place at our premises!
🗓 Date: 23rd March
⏰ Time: 14:00
📍 Location: Edison International School, Wiertnicza Street 141
This is your chance to compete against the best chess players from Wilanow in rapid 5-minute games. Whether you're an experienced player or a chess enthusiast, this is the perfect opportunity to showcase your skills and make new friends.
🎉 The tournament will be supported by the renowned chess.com platform, ensuring professional conditions and great fun for all players.
Don't miss out on this chess adventure! Test your skills, meet new people, and most importantly, have a great time. See you on the chessboard! 🏁
🏆 Międzyszkolne Mistrzostwa Wilanowa w Szachach Błyskawicznych 5 Minutowych 🏆
Czy jesteś gotowy na szachowe wyzwanie? Edison International School ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych i średnich na emocjonujący turniej szachowy, który rozegra się w naszych progach!
🗓 Data: 23 marca
⏰ Godzina: 14:00
📍 Miejsce: Edison International School, ulica Wiertnicza 141
To Twoja szansa, aby zmierzyć się z najlepszymi szachistami z Wilanowa w 5-minutowych partjach szachów błyskawicznych. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym zawodnikiem, czy szachowym entuzjastą, to idealna okazja, by pokazać swoje umiejętności i nawiązać nowe przyjaźnie.
🎉 Turniej odbędzie się ze wsparciem renomowanej platformy chess.com, dzięki czemu gracze mogą liczyć na profesjonalne warunki i świetną zabawę.
Nie przegap tej szachowej przygody! Sprawdź swoje umiejętności, poznaj nowych ludzi i przede wszystkim, baw się dobrze. Do zobaczenia na szachownicy! 🏁

chess_plakat.png